Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

+3
Citrôn
Nixii.e
Crisuuu
7 participanți

    Totul despre scoala

    Crisuuu
    Crisuuu
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 80
    Puncte : 78
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 28

    Totul despre scoala Empty Totul despre scoala

    Mesaj Scris de Crisuuu 26/12/2009, 17:48

    Nu aveam idee de alt topic,asa ca am deschis unul despre scoala..
    Ah. urat topic -_-'

    Voua va place la scoala?
    Purtati uniforma?
    Cum invatati?
    Ce medii ati avut?
    etc. etc. etc.
    Nixii.e
    Nixii.e
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 96
    Puncte : 62
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 27
    Localizare : Pe harta.

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de Nixii.e 26/12/2009, 20:18

    Nu urasc scoala dar nici nu o iubesc. Nu sunt innebunita dupa ea dar nici antipatica nu imi e.Undeva intre.
    Nu.Nu avem uniforma si alte clase mai mari au.\:d/
    Era sa uit. La scoala la care invat dar nu e chiar scoala. E Colegiu National. e doar o clasa de fiecare la 5,6,7.La cei mai mari sunt cel mult cate 2 sau 3 [nu prea cred] pt. ca se da examen la intrare.
    Medii.Imm.Sunt foarte multumita de medii si de felul in care invat.
    Urasc matematica dar na trebuie sa invat pt ea . (:
    Citrôn
    Citrôn
    greenish
    greenish


    Mesaje : 46
    Puncte : 44
    Data de inscriere : 26/12/2009

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de Citrôn 26/12/2009, 20:40

    Voua va place la scoala?
    Da. Colegii ,pauzele ,ora de engleza,de romana ,putin de franca si orele in care navem profii la apel. Atat :] .
    Purtati uniforma?
    Nu, Doamne multumesc. XD
    Cum invatati?
    Bine ,desi eu tot noroc il numesc. Pe a5a am avut toate mediile de 10 ,anu' asta nu stiu ,poate o sfeclesc la bio .
    Ce medii ati avut?
    Am raspuns.
    Materii preferate?
    Romana ,Engleza,Franceza, putin Fizica si Desen ,desi n-am talent. XD
    Profii?
    Cam jumi juma . Jumate buni ,jumate ba .
    Diriginte?
    De mate >.> .Ma rog ,e buna ,dar cam innebunita dupa concursuri .
    sichi
    sichi
    jellyfish
    jellyfish


    Mesaje : 183
    Puncte : 130
    Data de inscriere : 22/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Zurich

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de sichi 27/12/2009, 01:15

    nu imi place cine stie cat la scoala..
    nu port uniforma
    invat ca orice altul
    cand eram in romania[a 5-a] am avut o medie de 9 [geogravarza] si restu 10 [nu ca as mai stii ceva din ce-am invatat Laughing]
    Crisuuu
    Crisuuu
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 80
    Puncte : 78
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 28

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de Crisuuu 27/12/2009, 13:07

    Da.. deci.. mie nu-mi place scoala, deloc. O urasc, e doar un alt loc unde sa-mi fac draci vazandu-mi colegii care se lingusesc pe langa profesori ca sa le puna note mari [ care nu le merita]..
    Eu nu invat foarte bine.. adica nu ma stradui sa invat. notele care le am.. le am pe ce inteleg de prin clasa, ca acasa nu invat nimic..
    Avem o uniforma.. idioata.. pantaloni+vesta albastra, camasa alba, cravata visinie, insigna scolii. Bine.. eu port blugi, camasa si cravata..
    In clasa a 5a am avut media 9.64 , in a 6a 9.53 , si in a 7a, adica acum, nu vreau sa imi imaginez ce medie o sa am [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
    Am diriga de chimie si dupa parerea mea e singura din scoala care nu face favoritisme la elevi si e si cea mai buna profesoara...
    Mdaa.. cam atat..
    ink
    ink
    greenish
    greenish


    Mesaje : 48
    Puncte : 36
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Localizare : pe Terra

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de ink 27/12/2009, 15:29

    Eh..la inceput imi placea scoala,dar acum mi se pare ingrozitor de obositoare.Teste peste teste,materii peste materii...daca acum o consider de nesuportat in toata puterea cuvantului,nu vreau sa-mi imaginez cum ne vor chinui la anul.In doar cele trei saptamani ramase tre` sa mai obtin peste 12 note de 10...sa ma lupt cu vreo 2 profesori si chestii gen.Ahh,da..mai am de terminat sau de refacut lucrarile de la atelier deci pot spune ca am atins gradul maxim de stres.Bine,as putea sa stau cuminte fara sa-mi bat capu` cu chestii,trestii..da` eu nu pot concepe o lume in care eu nu i-au media 10.Eh,asta e unul din defectele mele.
    Ahh,si am o diriga,vai de capu` nostru >.<'.Din fericire,Dumnezeu stie cum,fosta noastra diriga vrea sa ne preia.Sper sa fie adevarat.Sii..am niste colegi batuti rau in cap.Doar pentru ca anul asta si-au facut aparitia doua javre cu totii au luat-o razna.Aproape toti.
    Cat despre uniforma,la noi nu exista asa ceva.Adica..la liceu de arta,elevii se imbraca dupa viziunea artistului.Exista si copii roz in cap,dar sa revenim la cum ma imbrac eu.De obicei port niste pantaloni negrii starnsti.o bluza lunga si un haorac scurt,cu un sal asortat.
    So..that`s all.
    Nixii.e
    Nixii.e
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 96
    Puncte : 62
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 27
    Localizare : Pe harta.

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de Nixii.e 28/12/2009, 17:52

    Pai mie intr-un fel imi place scoala,intr-un fel nu.
    Nu imi place matematica deloc.
    Nu intelegeti gresit,ma descurc foarte bine la aceasta materie dar nu imi place DELOC.
    Imi plac doar Romana si Engleza in mod special.
    Si profesorii preferati,ei bine de Romana si Engleza.
    Imi plac si pauzele,colegiii,s.a.m.d.
    Dar cand vine vorba de matematica ....
    ._________.
    iBerry--x
    iBerry--x
    jellyfish
    jellyfish


    Mesaje : 166
    Puncte : 85
    Data de inscriere : 17/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Pe Messenger

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de iBerry--x 1/1/2010, 12:46

    Mie chiar acum mi-a venit cheful sa imi fac temele si sincer chiar ma bucur ca mi-a venit ca am o tona de scris -.-
    Si la mine profii fac favoritisme :-j da ma rog n-ai ce sa le faci :-?? doar la concursuri si olimpiade poti arata ca esti mai bun decat preferatii lor xD.
    In a5-a am avut media 9.89, in a6-a 9.93 si in a7-a 9.97, iar anul asta sunt multumita daca imi ieste peste 9.80 :-??. La tezele unice am media 9.6 :"> si da! e cea mai mare medie de la mine Twisted Evil. La evaluare nu stiu ce o sa fac, dar sper sa i-au peste 9.6 la ambele xD
    Diriginta mea e de matematica, preda bine XD. La romana mi se pare ca profa nu se intereseaza asa mult de noi, dar e de treaba. Ma rog mie imi place de profa de chimie, ne preda super bine si chiar inteleg de la ea.
    La mine in scoala nu trebuie sa purtam uniforma, insa diriga ne zice sa venim in bluza/camasa alba, dar cine o asculta? Nimeni.
    Asa mie imi place scoala dupa cum bate vantul, azi mai putin, maine mai mult, poimaine deloc xD, ca deeh doar sunt balanta ;Wink.
    ink
    ink
    greenish
    greenish


    Mesaje : 48
    Puncte : 36
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Localizare : pe Terra

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de ink 10/1/2010, 17:36

    Godd,cred ca marti chiulesc.Adica..3 teste [!?]...frate,deci s-a intrecut masura.La mate,istorie si [inclusiv] biologie.Chestii,trestii..invatat peste invatat.Dupa asta o sa damblagesc..to the rout.
    Apoi,miercuri tre` sa ma lupt [literally and figuratively] cu un profesor.Mdaa,efectiv ma scoate din minti.Adica..n-are pic de coloana vertebrala.In fine,cred ca ma scapa mama de treaba asta.
    Good[mda].And,pe langa toate astea am impresia ca o sa ne verifice caietele.Iar prin ala de franceza cam bate vantul.I mean,am atatea de transcris de pe foile pe care scriu in clasa incat mai ia cu rau[de inaltime :]] ].
    Si cam atat..sa vad cat i-au la testele alea[worship God,worship God].
    Neto_Ella
    Neto_Ella
    greenish
    greenish


    Mesaje : 16
    Puncte : 14
    Data de inscriere : 10/03/2010
    Varsta : 27
    Localizare : Bucuresti

    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de Neto_Ella 10/3/2010, 19:12

    Eu sunt la o clasa de intensiv germana,mai e doar una in afara de a mea in scoala,asa ca trebuie NEAPARAT sa purtam uniforme.Avem 2 diriginti,pe directoarea adjuncta(profa de germana) si pe "proful de istorie",care nici macar nu ne preda noua.Am avut numai medii de 10 in clasa a 5-a,si in a 6-a in semestrul I la fel...acuma sper sa continui asa pana-ntra 8-a,vreau sa ies sefa de promotie.Cea mai mica medie de la noi din clasa a fost 9,62,cu care s-a luat mentiune,iar pentru premiul I cea mai mica medie a fost 9,97.Mie imi place scoala in sine,mai ales Romana(la care am mers la cele mai multe concursuri),Germana,Engleza,Matematica si Fizica.Urasc Sportul,Muzica si Desenul.

    Continut sponsorizat


    Totul despre scoala Empty Re: Totul despre scoala

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 20/9/2024, 02:09