Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

5 participanți

    Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare!

    iBerry--x
    iBerry--x
    jellyfish
    jellyfish


    Mesaje : 166
    Puncte : 85
    Data de inscriere : 17/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Pe Messenger

    Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare! Empty Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare!

    Mesaj Scris de iBerry--x 24/12/2009, 00:14

    Ce inseamna Craciunul pentru voi? Pentur mine este cea mai frumoasa sarbatoare si pe care o astept cu cea mai mare bucurie tot anul!
    Ador sa impotdobesc bradul [care este in fiecare an natural] si sa ii simt mirosul :x.
    De asemenea ador mancarea =p~ cozona, chec, friptura de porc, sarmale, pur si simplu lucruri minunate!
    Imi place sa coind, colindele imi aduc bucurie in suflet de fiecare data cand le aud, o bucurie mai mare chiar si decat cadourile.
    Ce cadouri va doriti? Eu una nu vreau decat niste lentile noi de contact [albastre].
    De Craciun eu una prefer sa dau cadouri decat sa primesc. Imi place sa petrec cu orele in magazine cautand cadoul perfect pentru fiecare. Nici numai conteaza cat costa xD, odata pe an e Craciunul!
    Chiar maine-seara vine Mos Craciun :x. Abia astept!
    Twisted Evil si forumul s-a deschis exact in Ajun, la 00:00 :x. [asta asta ca un mic off :">]
    elle
    elle
    greenish
    greenish


    Mesaje : 35
    Puncte : 23
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 30

    Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare! Empty Re: Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare!

    Mesaj Scris de elle 24/12/2009, 16:19

    Nu ma prea omor dupa nicio sarbatoare intrucat nu simt nimic diferit si nici nu imi inspira nu stiu ce ganduri fericite Laughing .Dar le respect, imi fac datoria, particip la ele, incerc sa ii fac si pe ceilalti sa creada ca eu chiar simt ceva.
    Dar Craciunul are totusi un loc special in inima mea deoarece aici am invatat eu ce inseamna sa daruiesti, sa apreciezi familia si pe toti care iti sunt alaturi la bine si la rau.Ca orice copil, am nu am prins ideea asta orea devreme ci de curand cand am inceput sa imi dau seama ce e important in viata.
    Craciunul ne aduce impreuna pe toti, poate singura sarbatoare care isi are obiectivul acesta.Craciun Fericit,tuturor!
    Have fun,
    Elle.
    ink
    ink
    greenish
    greenish


    Mesaje : 48
    Puncte : 36
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Localizare : pe Terra

    Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare! Empty Re: Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare!

    Mesaj Scris de ink 24/12/2009, 18:09

    Hmm..de obicei priveam aceasta sarbatoare ca fiind extraordinara,mai ales faptul ca familia ar trebui sa fie unita.Dar acum observ ca mai mult este..dezbinata.
    In fine.Nu am nici o idee despre ce cadou voi primii.Adica,eu imi doream doar o rama pentru noii mei ochelari.Desi stiu ca nu o voi dobandi.
    Asa,ca si activitate specifica,ador sa particip la impodobirea bradului.Desi comportamentul meu este tipic unui 'dictator' mama incearca sa imi urmeze indicatiile :].In rest,imi fac datoria,mai putin cand vine vorba despre acele mancaruri specifice.Pur si simplu nu mi se par gustoase.Prefer sa ma aleg doar cu niste aperitive obisnuite[insemnad o felie de cascaval -.-']
    Cat despre colindatori,nici nu ma mai obosesc sa le deschid.Doar o data,cand un musafir a insistat sa deschidem,iar eu i'am amenintat ca de revelion se va auzi numai vocea mea minunata XD.
    Nixii.e
    Nixii.e
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 96
    Puncte : 62
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 27
    Localizare : Pe harta.

    Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare! Empty Re: Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare!

    Mesaj Scris de Nixii.e 26/12/2009, 15:23

    Iubesc Craciunul si iubesc dulciurile primite.
    Ahh.Acum mananc ciocolata.=p~
    Asaa. Craciunul e o sarbatoare deosebita si eu iubesc sa impodobesc bradul.
    Ador partea in care e vorba de cadouri desi Craciunul nu inseamna numai asta.
    Cica trebuie sa dai mai mult decat sa primesti iar eu incerc sa fac asta si am reusit.
    \:d/
    Crisuuu
    Crisuuu
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 80
    Puncte : 78
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 28

    Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare! Empty Re: Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare!

    Mesaj Scris de Crisuuu 26/12/2009, 17:53

    Craciunul este o sarbatoare frumoasa. Imi place magia lui.
    Ma simt bine, relaxata, fara griji de Craciun.
    Mereu astept data de 24 Decembrie ca sa impodobesc bradul, iar a doua zi dimineata sa gasesc ceva sub el .. [ da bne.. faza cu gasitu ceva sub el se intampla cand eram mai mica, acum mi-l dau inainte.. sau.. dupa .. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , depinde cat e de mare coada de la magazinul respectiv]..

    Ce nu imi place de Craciun e partea cu mesajele, cand toti cauta disperati pe net mesaje de Craciun cu fel de fel de cuvinte si chestii cu lumina Sfanta si tralalaaa care is asa.. numai copy paste. Eu nu trimit mesaje deastea. "Craciun fericit" si atat. Ce rost are sa scrii un mesaj de 1000 de cuvinte daca nu vine din inima..
    [cum aveam aws. parca la semnatura, "decat o mangaiere cu sila, mai bine un pumn din suflet" (cred ca asa era.. xD )].

    Da deci cu ocazia asta , Craciun Fericit !

    Continut sponsorizat


    Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare! Empty Re: Craciunul, cea mai frumoasa sarbatoare!

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 20/9/2024, 03:12