Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

5 participanți

    SIMS .

    sichi
    sichi
    jellyfish
    jellyfish


    Mesaje : 183
    Puncte : 130
    Data de inscriere : 22/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Zurich

    SIMS                   . Empty SIMS .

    Mesaj Scris de sichi 23/12/2009, 14:18

    Probabil ca ati mai auzit de SIMS. Exista Sims 1, Sims 2 si, cel mai nou si mai bun, Sims 3.
    Pentru inceput iti creezi Simsii, ii imbraci, le construiesti sau cumperi o casa pe gustul tau [sau al lor]. Cu timpul poti sa creezi relatii intre ei - de dragoste, ura, prietenie, indiferenta , asa ca orice om real. Trebuie deasemenea sa aveti grija de sanatatea lor. Trebuie sa le gatiti mancare, sa-i spalati, sa-i lasati sa se odihneasca - si de ce nu - sa se uite la televizor si sa se piarda in lumea calculatoarelor.
    Ca si in viata reala, ca sa castige bani, ei trebuie sa lucreze. Cu cat au mai multi bani, cu atat mai multe lucruri isi pot permite.

    Este un joc genial, ce sa mai.
    elle
    elle
    greenish
    greenish


    Mesaje : 35
    Puncte : 23
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 30

    SIMS                   . Empty Re: SIMS .

    Mesaj Scris de elle 24/12/2009, 13:48

    Da, cred ca Sims e jocul preferat al fiecarui copil.Este intr-un fel educativ deoarece te invata sa respecti responsabilitatile pe care le vei avea.Nu am testat ,din pacate, Sims 3 deoarece sistemul meu e un adevarat tractor ruginit dar cu prima ocazie o voi faceTin minte prin clasa a-6a imi petreceam jumatate din zi in fata PC-ului jucand Sims si cred ca si acum as fi in stare sa fac asta xD.
    Multa lume insa zice ca nu e mare diferenta decat in grafica si unele functii precum plimbatul prin cartier.
    Pana cand voi face rost de conditiile in care pot sa il joc, voi ramane cu Sims 2 care e de asemenea genial.Singurul lucru pe care il urasc este consumul nepermise de resurse, jocul asta e un adevarat monstru la categoria asta Smile).
    Have fun,Elle.
    Nixii.e
    Nixii.e
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 96
    Puncte : 62
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 27
    Localizare : Pe harta.

    SIMS                   . Empty Re: SIMS .

    Mesaj Scris de Nixii.e 24/12/2009, 14:58

    Da.Imi place,Sims.ul dar ideea e ca nu il am.Am incercat sa downloadez o versiune dar am reusit doar pe cea in care ii aranjai dupa propriul plac.
    Eu chiar mi-l doresc si sunt sigura ca o sa il primesc cadou.[sper.sper.sper.]
    Imi place foarte mult jocul,deci abia astept sa stau cu orele[probabil] holbandu-ma la joc.
    Cunosc persoane care mai au dar din politete nu am cerut.
    Motiv:Ei l-au cumparat pe bani si eu trebuie doar sa dau 1 leu pe un CD pentru a-l copia.[jocul]
    Deci distractie placuta celor care deja au Sims.[1,2 sau 3.]
    Crisuuu
    Crisuuu
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 80
    Puncte : 78
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Varsta : 28

    SIMS                   . Empty Re: SIMS .

    Mesaj Scris de Crisuuu 24/12/2009, 20:00

    Am Sims 2.. Si imi place. Este un joc educativ , intr-un fel, adica datorita lui inveti ca trebuie sa te si speli, trebuie sa ai grija de copilul tau [ in caz de iti faci unul in joc], trebuie sa ai grija la curatenia din casa, trebuie sa mananci la timp, si deasemena trebuie sa te duci si la "buda" :]]

    La inceput imi pierdeam orele in fata calculatorului cu jocul asta, incercand sa descopar tot ce poate face, chiar cu riscul de a omori un sims [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ... Insa acum ca am descoperit niste coduri pentru bani nu prea mai e asa interesant dar ma mai joc din cand in cand.

    Il recomand .
    ink
    ink
    greenish
    greenish


    Mesaje : 48
    Puncte : 36
    Data de inscriere : 24/12/2009
    Localizare : pe Terra

    SIMS                   . Empty Re: SIMS .

    Mesaj Scris de ink 27/12/2009, 18:35

    Ah,ador Sims.Le-am avut pe toate: 1,2 si 3.Normal,Sims 3 are cea mai buna grafica si..se observa o mare evolutie.Desi este ceva mai greu,deoarece daca te joci mult timp cu o familie,timpul trece si pentru ceilalti simsi din oras.Asa ca am mai multe orase si in fiecare cate o familie..favorita.
    Imi place sa le indeplinesc dorintele sau sa aiba cat mai multe skills.La servici imi place sa setez 'work hard'.Nu de sadica ce sunt,ci pentru ca sa avanseze mai repede.De exemplu,membrii unei familii[preferata de mine] au cumparat teatrul si spitalul.Urmeaza sediul politiei si poate ca si primaria.Plus ca ei se simt foarte bine cand au ajuns la ultimul rang.Adica eu am adus`o pe o tipa la rang`ul final al music career[rock star].Si pentru ca ii place sa dea autografe sau sa concerteze in oras are aproape maximul de puncte la 'lifetime rewards'.
    In fine,e un joc..nu stiu..adica e jocul numarul 1 in lume :].
    sichi
    sichi
    jellyfish
    jellyfish


    Mesaje : 183
    Puncte : 130
    Data de inscriere : 22/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Zurich

    SIMS                   . Empty Re: SIMS .

    Mesaj Scris de sichi 19/2/2010, 23:31

    Ui, am reusit in sfarsit sa fac niste haine in Sims 2.
    Here:
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
    [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
    Si Julia, manechina, e cel mai reusit sims conceput de mine*pana acum*

    Enjoy ^^

    Continut sponsorizat


    SIMS                   . Empty Re: SIMS .

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 19/9/2024, 23:32