Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

3 participanți

    Crezi in prezicerile lui Nostradamus?

    awesomeee
    awesomeee
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 98
    Puncte : 98
    Data de inscriere : 20/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Valcea

    Crezi in prezicerile lui Nostradamus? Empty Crezi in prezicerile lui Nostradamus?

    Mesaj Scris de awesomeee 29/12/2009, 16:50

    Faimoasele catrene ale lui Nostradamus, pana acum ele au prezis unele evenimente majore care s-au intamplat..
    Acum intrebarea este: Crezi in ele sau pot fi niste nascociri ?
    Daca nu stiti cine e Nostradamus sau in ce constau prezicerile, click aici - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Citrôn
    Citrôn
    greenish
    greenish


    Mesaje : 46
    Puncte : 44
    Data de inscriere : 26/12/2009

    Crezi in prezicerile lui Nostradamus? Empty Re: Crezi in prezicerile lui Nostradamus?

    Mesaj Scris de Citrôn 29/12/2009, 18:13

    Te apuca filozofia XD .

    Am citit mai demult despre Nostradamus si cred in unele preziceri ale lui ,desi unele au cam dat gres. Chiar inainte sa intru pe site am citit undeva despre Y2K si faza cum ca am fi murit in anul 2000 ,dupa claculele lui. Eu traiesc ,deci soo ...nenea ,asta nu a reusit. Dar au fost si lucruri adevarate prezise de el ,chiar importante pentru umanitate.
    iBerry--x
    iBerry--x
    jellyfish
    jellyfish


    Mesaje : 166
    Puncte : 85
    Data de inscriere : 17/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Pe Messenger

    Crezi in prezicerile lui Nostradamus? Empty Re: Crezi in prezicerile lui Nostradamus?

    Mesaj Scris de iBerry--x 29/12/2009, 23:07

    Eu am discutat la scoala pe aceasta tema si atunci m-am informat foarte, foarte BINE! am citit chiar si o parte din prezicerile lui.
    Deci fiti atenti o clipa -.- fiecare prezicere a lui are aproximativ 400.000 de interpretatii :-?? si imediat dupa ce s-a intamplat ceva [de exemplu accidentul ala cu avioanele ce au intrat in cladirile gemele din New York] oamenii au facut o corelatie intre prezicere si eveniment. Stiu ca o prezicere [nu o mai tin minte exact -.- dau edit cand o gasesc] s-a "adeverit" de doua ori, in doua circumstante diferite fiindca se potrivea :-?? [mi se pare ca eruperea vulcanului Etna si cu cladirile gemene da nu bag mana in foc].
    Ideea e ca unii spun ca le inteleg si incearca sa ne faca sa ne panicam degeaba Neutral, dar defapt habar nu au despre ce este vorba, serios acum Neutral. Aici este vorba despre INTERPRETARE, de ce credeti ca s-au facut corelati abia dupa ce s-au intamplat evenimentele? De ce nu le-au prevenit dinainte daca tot se pricep atata [a!da! ca pot avea peste 400.000 de semnificatii!]
    Oricum si eu pot face un joc de cuvinte [oricine poate] si peste 56 de ani [de exemplu] oamenii sa faca o legatura intre ce am zis eu si ce s-a intamplat, chiar daca poate eu ma referam la cu totul altceva.
    awesomeee
    awesomeee
    dinosaur rawr
    dinosaur rawr


    Mesaje : 98
    Puncte : 98
    Data de inscriere : 20/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Valcea

    Crezi in prezicerile lui Nostradamus? Empty Re: Crezi in prezicerile lui Nostradamus?

    Mesaj Scris de awesomeee 31/12/2009, 13:36

    Si eu am citit o groaza de preziceri.
    Era la un moment dat o interpretare, gen " In 2010, o sa dispara multe state din Africa si o sa se ajunga iar la canibalism din cauza incalzirii globale"
    Eu una nu cred in incalzirea globala pentru ca na, omul s-a adaptat diferitelor medii si diferitelor temperaturi, acum de ce n-ar face-o ? Plus ca suntem niste genii care ar gasi o solutie si ar fii in stare sa mearga pe strada cu capul intr-un congelator, soo ...

    Continut sponsorizat


    Crezi in prezicerile lui Nostradamus? Empty Re: Crezi in prezicerile lui Nostradamus?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: 20/9/2024, 02:54