Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2 participanți

    Titanic .

    sichi
    sichi
    jellyfish
    jellyfish


    Mesaje : 183
    Puncte : 130
    Data de inscriere : 22/12/2009
    Varsta : 28
    Localizare : Zurich

    Titanic      . Empty Titanic .

    Mesaj Scris de sichi 28/12/2009, 11:07

    Titanic este un film conceput de prea-bine-cunoscutul James Cameron. Povestea acestui film este una de dragoste - intre Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) si Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet). Cei doi faceau parte din 2 categori sociale diferite - el era sarac, si castigase biletul pe Titanic la POKER, iar ea era o fata foarte bogata cu un suflet bun.
    Ei se cunosc intr-o noapte afara, cand JAck o convinge pe Rose sa nu se sinuciga, aruncandu-se peste bord.
    Cei doi incep sa se indragosteasca si se intalnesc in nestire... Asta pana cand..Titanicul se loveste de un EISBERG ! Rose , fiind bogata, avea sansa sa scape cu viata intr-o barca de salvare, dar ea alege sa ramana cu Jack.
    Si supravietuieste, dar Jack.. ingheata si se scufunda in adancul marilor.
    Citrôn
    Citrôn
    greenish
    greenish


    Mesaje : 46
    Puncte : 44
    Data de inscriere : 26/12/2009

    Titanic      . Empty Re: Titanic .

    Mesaj Scris de Citrôn 29/12/2009, 12:04

    Cred ca majoritatea populatiei pamantene a vazut sau a auzit de acest film XD .
    Eu m-am uitat la el de vreo ...5 sau 6 ori . E superb <3 ,bine realizat ,iar povestea este bine structurata . Am auzit ca etse facut chiar dupa povestea babutei aleaia. Cum iam zis la o prietena ,este unele din putinele filme care iti dua mai mult de un sfat bun .
    Am ramas surprinsa cum Rose batrana isi mai amitnea toate detaliile despre ce s-a intamplat in urma cu atata timp si nu l-a uitat nicio clipa pe Jack . Dragoste adevarata ,ce mai !

      Data/ora curentă este: 20/9/2024, 03:10